Slider image

Neurochirurg MUDr. Tomáš Sloboda

MUDr.Tomáš Sloboda

Ústredná Vojenská Nemocnica SNP-FN Ružomberok

VIDEO BLOG nielen o SPINAL VITAL

SPINAL VITAL kombinácia minerálov, vitamínov a podporných látok

SPINAL VITAL Obsahuje vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu a tak sa zabezpečí správna funkcia chrupaviek. Vitamín C podporuje rast  a vývoj kostí  a chrupaviek a veľký  vplyv  na celý pohybový aparát.

L-lyzín je nevyhnutný pre rast, obnovu a regeneráciu tkaniva. Dôležitú úlohu zohráva pri vstrebávania vápnika ,čím udržiava kosti zdravé.
Vápnik v kombinácii s draslíkom prenikajú do membrány a tým umožnia prestup priamo do vnútra medzistavcovej platničky.
Mangán je dôležitý pri reprodukcií kostí a pri tvorbe synoviálneho mazu , ktorý zabezpečuje hladký pohyb kĺbov a zamedzuje ich nadmernému treniu.
Bór viaže vápnik a zabraňuje únik z krvi a tak kosti odvápniť . Chráni pred osteoporózou a úbytkom svalstva.
Horčík, Draslík sú dôležité minerály pre rast, silu a  koordináciu svalov a činnosť nervovej sústavy.
Vitamín D,K napomáha vstrebávanie vápnika . Sú najdôležitejšie prvky pre zlepšenie hustoty kostí. Napríklad meď udržiava zdravé spojivové tkanivo.

Zdravý životný štýl

Najvhodnejším spôsobom ja správny životný štýl. Správny pohyb. Správne sedenie. Nepreceňovanie svojich fyzických síl. A samozrejme pravidelnosť týchto aktivít. Medzi pohybové aktivity, ktoré pomáhajú chrbtici patria aj primerané cvičenia rôzneho druhu , prechádzky, alebo akýkoľvek pohyb vzhľadom na vek a fyzické dispozície jednotlivca. Kombináciou všetkým spomínaných skutočností si človek zabezpečí menej obmedzení chrbtice v bežnom živote. Chrbtici môžeme pomôcť pestrou stravou, ktorá obsahuje primerané množstvo bielkovín, cukrov, tukov ako aj vitamínov a minerálov. Výživový produkt Spinal Vital nie je liekom. Ale kombinácia jeho vitamínov a minerálov a podporných látok difúzne vstupuje do medzistavcového priestoru platničky tak, že zlepšuje jej kvalitu, výživu a elasticitu.

Čo hovoria o Spinal Vital?

Jana

Žilina 60 rokov

Pracujem v zdravotníctve a veľmi dobre viem, že o svoj chrbát sa musím starať. Preto užívam už 3.mesiac Spinal Vital. Viem, že robím pre svoju chrbticu maximum a takú kombináciu vitamínov, ktorá je potrebná aby platnička mala dostatok živín nedokážem sama pripraviť. Či už cítim nejaký rozdiel? Áno, predtým som po turistike cítila vyrážajúcu bolesť v krížoch, teraz tá bolesť bola miernejšia.

Karol

Varín 54 Rokov

Som po operácii chrbtice a pri 1 kontrole mi lekár odporučil Spinal Vital , tak som ho začal užívať už 4 mesiac pravidelne. Ak zaťažím 1 deň viac chrbát na druhy deň nemám bolesti ako som pred tým mával . Cítim sa lepšie.

Romana

Banská Bystrica 34

Mne najviac pomohla zmena stoličky a výživový doplnok Spinal Vital je to naozaj cítiť … Platničky ma nebolia a nemám také prepadnuté brucho a ani zadok, cvičím a chodím na prechádzky.

Peter

Som veľmi aktívy človek , veľa športujem proste neviem obsedieť na zadku. No v poslednom čase som začal cítiť bolesť v krížoch. Myslel som si , že som si natiahol len dáky sval tak tom tomu nevenoval žiadnu pozornosť. Bohužiaľ sa to začalo zhoršovať a musel som vyhľadať lekára, ktorý mi odporučil užívať Spinal Vital vôbec som tomu neveril ale skúsil som a našťastie som spravil dobre. Bolesť ustúpila a zase môžem behať po vonku. Teraz už užívam len 1 denne pre istotu.

Novinky na našom blogu