Uverejnené

Čo hovoria o Spinal Vital?

Recenzie Spinal Vital

Adriana, Ružomberok 48 rokov.

Spinal Vital užívam od júna. Som rok po operácii bedrového kĺbu a preto, že mám sedavú prácu, začína ma bolievať aj chrbtica. Spinal Vital užívam zatiaľ 3 x denne a citím, že dokážem dlhšie sedieť bez bolesti ako predtým.

Jana, Žilina 60 rokov.

Pracujem v zdravotníctve a veľmi dobre viem, že o svoj chrbát sa musím starať. Preto užívam už 3.mesiac Spinal Vital. Viem, že robím pre svoju chrbticu maximum a takú kombináciu vitamínov, ktorá je potrebná aby platnička mala dostatok živín nedokážem sama pripraviť.  Či už cítim nejaký rozdiel? Áno, predtým som po turistike cítila vyrážajúcu bolesť v krížoch, teraz tá bolesť bola miernejšia.

Lucia,Poprad 36 rokov

Ja som mala tiež podobne problémy s chrbticou . Vymenila som matrac v posteli ktorý bol strašné preležaný. Ale môj spánok bol stále na nič. Začala som guglit a našla som výživový doplnok Spinal vital , ale ťažko uveriť niečomu z internetu poznáte to… keď som bola u svojho lekára spýtala som sa ho čí to ma zmysel užívať a naozaj mi to sám odporučil . Nechcem tu robiť reklamu ale naozaj to funguje.  Prajem všetko dobre. Lucia.

Jaroslav,Považská Bystrica  47rokov

som zamestnaný ako kuriér celý deň som v strese a stále vystupovanie a nastupovanie do auta.  Teplo zima prudké pohyby stále ma bolel chrbát, že sa to už nedalo vydržať až nakoniec som bol na vyšetrení odporučili mi cvičiť a užívať výživový doplnok Spinal Vital Užívam ho 3 mesiac snažím sa pravidelne a naozaj sa cítim lepšie V aute sa mi  sedí pohodlnejšie  aj pri tom celodennom zhone sa to v konečnom dôsledku dá vydržať. Odporúčam každému kto ma malo času  a chce urobiť niečo  pre svoje chrbát .

Karol,Varín 54 rokov

Som po operácii  chrbtice a pri 1  kontrole mi lekár odporučil  Spinal Vital , tak som ho začal užívať už  4 mesiac pravidelne. Ak zaťažím 1 deň viac chrbát na druhy deň nemám bolesti ako som pred tým mával . Cítim sa lepšie.  prajem pekný deň.

Alena, Turčianske Teplice 61rokov

Problémy s chrbticou sa u mňa dostavili pred pomerne dlhou dobou. Bolo to po 30. Myslela som si, že je to normálne ,keď sa chrbtica opotrebuje, tak bolí aj chrbát. Ale pred  pár rokmi  som nebola schopná dokonca normálne upratať byt, pretože som sa nemohla ohýbať! Nemohla som tiež nič zvláštneho uvariť, pretože to by znamenalo stáť pri sporáku dlhšie ako pol hodiny, a to úplne presahovalo moje možnosti. Hanbila som sa stále odmietať rodinu a známych, keď sa ma pýtali, či môžu prísť na návštevu.  Nakoniec som začala brať lieky proti bolesti, ale vôbec nepomohli. Včas som sa dozvedela o Spinal Vital . Bola som ako nemohúci starenka, a stačilo  len pravidelne užívať tento doplnok . Môžem bez problému kuchtiť v kuchyni, jazdiť na bicykli.  Rada k sebe pozývam najbližších. Môže to byť lepšie? Veľká vďaka!

Katarína, Staškov  42 rokov

ja som použila Spinal Vital, dostala som ho ako darček a chrbát ma konečne prestal bolieť a môžem normálne žiť! cítim sa ako nová. odporúčam z celého srdca.

Marán Brezno 51

vážení. Poviem vám svoj príbeh, pretože som sa trápil s bolesťou chrbta skoro 12 rokov. Roky práce v továrni urobili svoje. Za rôzne prostriedky, gély a iné zázraky som utratil celkom veľa. Pýtal sa aj svojho lekára či to môžem brat nakoľko beriem ešte iné lieky a pán doktor mi to schválil že táto kombinácii čo obsahuje Sinal Vital mi nijak neublíži, že to môžem  užívať.  Po 4 mesiacoch sa môžem narovnať a chodiť ako človek. Včera som bol s vnučkou  na kolobežke a toľko sme sa nasmiali. Neviem či to pôsobí na každého, no na  mňa to zapôsobilo! Stojí to za to, aby ste to vyskúšali.

Michal 39 Bardejov

tiež som začal používať  na chrbát po úraze, ustúpilo 🙂 zdravím a odporúčam.

Romana,Banská Bystrica 34

Mne najviac pomohla zmena stoličky a výživový doplnok Spinal Vital  je to naozaj cítiť … Platničky ma nebolia a nemám také prepadnuté brucho a ani zadok, cvičím a chodím na prechádzky.

Dalibor,Rožnava 55

Spinal užívam už od Vianoc bolela ma krčná chrbtica a pri pohybe mi škrípalo medzi stavcami . Po niekoľkých týždňov to prestalo a neskutočne sa mi uľavilo.

Peter ,Hlohovec 43 rokov  

Som veľmi aktívy človek , veľa športujem proste neviem obsedieť na zadku. No v poslednom čase som začal cítiť bolesť v krížoch. Myslel som si , že som si natiahol len dáky sval tak tom tomu nevenoval žiadnu pozornosť.  Bohužiaľ sa to začalo zhoršovať a musel som vyhľadať lekára, ktorý mi odporučil užívať Spinal Vital vôbec som tomu neveril ale skúsil som a našťastie som spravil dobre. Bolesť ustúpila a zase môžem behať po vonku. Teraz už užívam len 1 denne pre istotu.

Andrea,Šaľa 39rokov

moja mamka ho berie. Je výborný ako doplnok ku klasickej liečbe bolestí chrbtice. Aby sa výsledok dostavil, treba brať dlhodobo 2-3mesiace, za 4 dni nečakajme  zázraky. Určite odporúčam kombináciu vitamínov čo obsahuje  Spinal Vital aj s rehabilitáciou. S chrbticou je to totiž tak, že sa ľahko pokazí a veeeéľmi dlho sa lieči Mamke pomohla treba iba vyskúšať.

Lucia,Nitra 57rokov
Skúšala som cvičiť a ožarujem sa doma SOLUX lampou, masáže, krémy…no nič…
Dnes idem na akupunktúru, už neviem čo robiť…kto to zažil, tak vie o čom píšem.
od známej som sa dopočula o tomto prípravku tak som si ho kúpila zatiaľ len 1 balenie a to je asi malo aby som pocítila zmenu.

Vlado,Stropkov 68rokov

Mam skoliozu chrbtice a lekár mi odporučil užívať tento výživový  doplnok. Má sa užívať 3-6 mesiacov čo ide aj do rozpočtu ale oplatí sa investovať.

Ján,Trnava 56

Spinal Vital mi odporučil lekár po operácii užívam 3 mesiac pravidelne po jedle uvidíme čo povie kontrola.

Mária,Ružomberok 28

Vzhľadom na to že pracujem ako čašníčka niekoľko rokov odráža sa to aj na chrbtici. Hodiny státia na nohách od rana do večera ,nosenie ťažkých tanierov a tácok…. keď si človek večer ľahne do postele od bolesti je niekedy ťažké aj zaspať. Na odporučenie mojej skvelej priateľky som začala užívať Spinal Vital a rozdiel je obdivuhodný. Už nemuším ráno vstávať s bolesťou

Alena,Turany  59 rokov

Som opatrovateľka v domove dôchodcov. Na môj vyšší vek to už nieže prechádzka ružovou záhradou, ale z niečoho človek žiť  muší. Každodenne prenášanie a staranie sa o dôchodcov mi prinášalo ukrutne bolesti. Myslela som si že budem musieť siahnuť po možnosti že s pracou skončím. Našťastie som sa však dostala k Spinal Vital a každému kto ma problémy s chrbtom vrelo odporúčam.

Ladislav,Stropkov 43rokov

 pracujem vo výškach a nedávno som utrpel úraz a spadol som z  lešenia. Našťastie sa nič vážne  nestalo ale pri mojom povolaní a narábaní s ťažkými vecami si to odskákal chrbát. Ležal som v nemocnici, chodil na rehabilitácie ale stará rana sa vždy ozve. Na odporučenie som začal užívať Spinal Vital a keď sa starý úraz ozve ,je to v omnoho jemnejšej podobe. Určite budem s jeho užívaním pokračovať.

Mário,Liptovský Mikuláš 33

Raz som skončil na pohotovosti, pretože ma seklo v krku  a musel som isť na obstreky. Nebolo to prvý krát a na odporučenie doktora som začal viac cvičiť  brat výživový doplnok Spinal Vital a odvtedy sa mi chvalabohu taká nepríjemná situácia už nezopakovala

Robert,Žilina 64rokov

V minulosti som aktívne hrával tenis no moje ťažkosti so skoliozou chrbtice. Začal som byt  obmedzený  v pohybe samozrejme, že už mam na to aj vek. Bol som sa poradiť u svojho lekára,ktorý je aj náš dlhoročný rodinný priateľ. Odporučil mi Spinal Vital, ktorý aj on sam uzíval keď ho boleli kríže. Musím naozaj potvrdiť ,že to neboli vyhodené peniaze. Môžem opäť hrať tenis vďaka tomuto prípravku.

PhDr. Michaela Kotrbancová, Cert.MDT

Ako fyzioterapeut pracujem s pohybovým aparátom a asi najpočetnejšou skupinou našich pacientov sú pacienti vertebrologickí, to znamená pacienti trpiaci bolesťami chrbta. Vieme, že bolesti chrbta spôsobujú celkovú dizabilitu a posledné roky nám dĺžka dizability u pacientov vzrástla.

Pre fyzioterapiu bolestí chrbta je v prvej línii odporúčaná liečba cvičením, ktorá sa musí opierať predovšetkým o funkčné (pohybové) vyšetrenie. Veľká pozornosť sa venuje predovšetkým medzistavcovým platničkám a ich poruchám, aj keď zdrojom bolesti môžu byť aj iné štruktúry.  Platnička má hydrostatické vlastnosti a počas noci pri odľahčení dochádza k absorpcii vody a prenosu metabolitov. Výživa platničky je možná ešte aj pri pohyboch a práve kombinácia fyzioterapie, ktorá nasmeruje pacientov na ten správny pohyb a výživového doplnku SPINAL VITAL je jedinečnou kombináciou v mojej praxi.