Uverejnené

Spinal Vital a Športovci

Spinal Vital a Sportovci

Pri nesprávnej a dlhodobo zvýšenej fyzickej športovej záťaži, najmä u amatérskych športovcov, sa často objavujú chronické problémy pohybového aparátu.

Všetci amatérsky športovci vedia, že pri svojich športových výkonoch potrebujú mať zdravý pohybový aparát – preto súčasťou ich rozcvičky by mali byť vhodné strečingové cvičenia a iné cvičenia orientované na chrbát, chrbtové svaly. Tým môžu predchádzať alebo významne eliminovať bolesť chrbta.

Medzi bežné problémy pohybového aparátu, nielen športovcov, patria aj problémy s platničkami.

Riešenia problému s platničkami sú rôznorodé. Nikto z amatérskych alebo profesionálnych športovcov samozrejme neplánuje to riešiť až „lekárskymi“ zásahmi.

Preto je dobré pri plánovaní svojich športových aktivít myslieť aj na „kondíciu“ svojho chrbta.

Či beháte pravidelne, plávate, chodíte do fitness centra a podobne – venujete dostatok času, energie a finančných prostriedkov do svoje výživy. Dostatok živín, minerálov vytvárajú jeden z predpokladov pre dosiahnutie vašich osobných cieľov.

Aj chrbát a teda aj vaše platničky potrebujú výživu. Do tejto chvíle nebol na trhu výživový prostriedok, ktorý by podporoval výživu vašich platničiek.

Z tohto dôvodu je Spinal Vital – je vhodný výživový produkt  pre výživu vašich platničiek.

Spinal Vital okrem vybraných živín a vitamínov obsahuje aj vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu a tak zabezpečuje správnu funkciu chrupaviek a kostí.

Spinal Vital odporúča aj neurochirurg MUDr. Tomáš Sloboda z Ústrednej Vojenskej Nemocnice SNP-FN v Ružomberku.

“Chrbtici môžeme pomôcť pestrou stravou, ktorá obsahuje primerané množstvo bielkovín, cukrov, tukov ako aj vitamínov a minerálov. Samozrejmá je pravidelnosť a vhodnosť cvičení a nepreceňovanie svojich síl.“

Preto je Spinal Vital vhodný pre profesionálnych športovcovrekreačných športovcov ako aj mladých športovcov od 15 rokov, pre ktorých je veľmi dôležité, aby už na počiatku svojej športovej kariéry mysleli na svoje zdravie.

Spinal Vital je samozrejme vhodný aj všetkých, ktorí majú radi občasnú športovú aktivitu – napr. futbal, krátke behy, lyžovanie, plávanie, prechádzky v lese a podobne. Pri dnešnom „sedavom“ životnom štýle je zdravý chrbát mimoriadne dôležitý.

Výživový produkt Spinal Vital nie je liekom. Ale kombinácia jeho vitamínov a minerálov a podporných látok difúzne vstupuje do medzistavcového priestoru platničky tak, že zlepšuje jej kvalitu, výživu a elasticitu.

Viac informácii o produkte si môžete pozrieť TU.